Kilo Verme Yöntemleri

Kilo verme yöntemleri
Sürekli olarak fazla kilolarınızdan rahatsız olmanıza karşılık bir türlü zayıflamayı başaramıyorsanız, bir yerlerde bir şeyleri kesinlikle yanlış yapmaktasınız. Aslında bugün birçok insan şişmanlık konusunda nerde ise Diyetisyenler kadar bilgiye sahiptirler. Sürekli olarak alınan verilen kilolar, ömür boyunca yapılan sayısız diyetler vs derken bu konuda herkes az çok bir bilgi sahibi olmaktadır. Hele ki insan ömründe yapmış olduğu diyetler göz önüne alınınca bu bilgiye saygı duymamak imkansızdır. Fakat insan kendi doktorluğunu yaparken bazı konularda yanlış metotlar uygulayabilir. Bizde bu yazımızda doğru bilinen yanlışları düzeltmeyi hedefliyoruz.

Kilo verme yöntemleri aslında hepimizin az çok bilgiye sahip olduğu ama tamamına vakıf olamadığımız metotlardır. Şimdi bu yazımızda kilo verme yöntemleri nelerdir? Bu konuda bilgi vermek istiyoruz.
diyetsiz-kilo-verme-yontemleri
* İlk olarak su hayattır ilkesinden yola çıkarak, temizlenmek, arınmak ve daha sağlıklı bir bedene sahip olabilmek adına hayatımızda tükettiğimiz su oranını yükseltmeliyiz. Günde en az 2 – 2.5 litre su içmeliyiz. Su metabolizmayı hızlandırdığı gibi en doğal detoksdur. Mutlaka tüketilmelidir.
* Yeşil çay: Bana göre diyetlerin vazgeçilmezidir. Günde içebiliyor musunuz? 4 – 5 fincan içiniz. Hiçbir zararlı yan etkisi olmayan ve en güzel yağ yakma konusunda etkili olan zayıflama çayıdır.
* Yağlar: Hayatınızdan ilk önce Margarini kesinlikle çıkartıyorsunuz. Hiçbir şekilde masanıza bu gelmemelidir. Sonra da Zeytinyağını ve tereyağını alıyorsunuz. Tereyağını çok abartmadan kullanın ama kullanın. Özellikle de bulabiliyorsanız köylülerden, kendi elleri ile yaptıkları yağlardan alıp tüketiniz. Zeytinyağı zaten hayattır. Mutlaka her sofranızda, salatalarınızda vs bulunması gereken en sağlıklı yağdır.
* Et Türleri; Kırmızı ve Beyaz eti haşlanmış tercih ediniz. Yok bunu yiyemiyorsanız ızgara ama kesinlikle yağda kızartılmış eti yemeyiniz. Protein diyetlerde mutlaka her gün alınması gereken önemli bir besindir. Fakat pişirilme şekli çok önemlidir. Doğru şekilde pişirildikten sonra kesinlikle hiçbir zararı olmayacaktır. Balık ise fırında alümunyum folyo içinde buğlama şeklinde buharla bişirilmelidir. En sağlıklı balık pişirme şekli budur.
* Sebze yemekleri ve baklagiller: Bunlar da dikkat etmeniz gereken en önemli nokta salçadır. Mümkünse hiç katmayın sadece domatesle pişirin. Katmak zorunda kalıyorsanız çok az salça katın. Aynı şekilde yağını ve tuzunu da iyice kısarak katın. Suyunu asla yemeyin. Mümkün olduğunca suyu az pişirmeye özen gösteriniz. Çünkü tüm yağı suyuna toplanır.
* Egzersiz: Bu konuda bizim size tavsiyemiz önce vücudunuzu ısıtmak adına yarım saatlik, tempolu bir yürüyüş yapmanız. Sonrasında vücudunuz ısınınca bir yarım saat da egzersiz hareketleri yapmanız. Bu sayede vücudunuz ısınmış olduğu için yağ yakmanız çok daha kolay ve seri şekilde olacaktır.
* Ekmek: Karbonhidrat olarak tüketmek zorunda olduğumuz ekmeği abartmadan günlük 6 dilimi geçmeyecek şekilde tüketmeliyiz. Ekmek seçimimiz de tam buğday, çavdar ya da kepek ekmeği olmalıdır.

Diyet Listesi Ender Saraç
ender-sarac-diyet-listesi
Ender Saraç’ın diyet listeleri arasında en çok tercih edilen ve haftada 2 kilo verildiği belirtilen protein diyetinden bahsedeceğiz. Protein diyetleri aslında uzun süreli uygulamalar sonucu hızlı kilo vermenizi sağlayabilir. Bu yüzden az kalorili diye nitelendirerek sadece protein ağırlıklı tüketim yapmak, yaşlılık sürecinizi de hızlı bir hale getirecektir. Bu yüzden kuracağınız denge çok önemlidir. Ender Saraç’ın bu konudaki çalışmaları ve hızlı kilo verdiren diyetleriyle oldukça tercih edildiğini tekrar belirtmekte fayda var.
Diyet Listesi Ender Saraç ile ilk gün sabah kahvaltısında katı yumurta, zeytin (5-6 adet), 2 salatalık, yağsız peynir ve çökelek peynir tercih ederek başlayabilirsiniz. Öğle yemeğinde salata ağırlıklı ilerlemeli yani roka, dereotu ve tere tüketimi yapmanız tavsiye edilmektedir. Bunun yanında sivri biber ve yeşil salatanın yanında light ton balığı önerilmektedir. Ara öğünde 1 avuç karadut ve 3 ceviz içi tüketme hakkınız bulunuyor. Akşam öğününde yağsız kıymadan hazırlanan köfte, 2 adet haşlanmış kabak ve 6 adet acı sivri biber tüketebilirsiniz. 2.gün sabah kahvaltısında yoğurt ağırlıklı bir menü sizleri bekliyor. Yoğurt üzerinde 3 ceviz içi, 2 tatlı kaşığı buğday rüşeymi ve 3 yemek kaşığı yulaf kepeği tüketmeniz öneriliyor. Öğle menüsünde ise tavuk göğüs ya da haşlamanın yanında kuzukulağı çorbası tercih edilebilir. Ara öğünde yine salatalık vazgeçilmeziniz olacaktır. Akşam menüsünde ise bonfile et, yine acı sivri biber ve 2 haşlanmış kabak tüketmelisiniz. Uyumadan önce ise karadut ya da çilek yemelisiniz. Bu diyetin yanında günlük su tüketiminizi de tam olarak yapmalısınız. Ayrıca kabızlığa neden olabilecek olan protein diyeti, bol su tüketimi bu yüzden gerekmektedir.
Her diyette olduğu gibi hızlı zayıflama diyeti konusunda da mutlaka egzersizlerle diyetinizi desteklemelisiniz. Meyvesiz bir diyetin olmadığı gibi yeşillik olmadan da yapılan diyetlerin pek bir önemi olmayacaktır. Bu yüzden meyve tüketimini de bolca gerçekleştirmeli ve hızlı bir şekilde kilo verebilirsiniz. Ender Saraç diyetleri arasında en çok tercih edilen diyet olduğunu belirtmiştik. Bu yüzden sağlıklı ve engeli beslenmenizin de önemi son derece büyük olacaktır. Bazı dönemlerde takviye amaçlı bitkisel ürünlere başvurulabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© 2013-2018 RX1 zayıflama hapı. Orjinal rx1 ile sağlıklı bir şekilde fazla kilolarınızdan kurtulun. RX1 Zayıflama Hapı